Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Başkan Şahin deneyimlerini ankara'da anlattı ''İNANDIK''

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Ankara’da Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen teşkilat içi eğitimde yerel yönetim deneyimlerini paylaştı. Programda konuşan Şahin 2000’li yılları hatırlatarak, “Gaziantep’i yönetmeye biz de varız dedik. Bakan olalım, başkan olalım, şu koltuklarda oturalım demedik. Hiçbir şeyimiz yoktu. İnandık. Ülkenin geleceğinin bu bakış açısıyla düzeleceğine inandık” dedi.

2018-10-13 - 07:43 tarihinde eklendi.

Başkan Şahin deneyimlerini ankara'da anlattı ''İNANDIK''

TEŞKİLATÇILIK EN ZORDUR
Düzenlenen programda konuşan Şahin, “Siyaset çözüm üretme, adam kazanma sanatıdır. Hepimizin derdi var. Memleket için, gelecek için bir derdimiz var. Derdi olamayan sevdası olamayan teşkilatçılık yapamaz. Ben bakanlık da yaptım şuan başkanlık yapıyorum. Teşkilatçılık en zorudur. Çünkü gönüllülüktür. Verecek bir şeyin olacak bir bilgin olacak zamanın olacak. Herkes her şeyini bıraktı bugün Ankara’da. Hakikaten buna zaman ayırıp bugün ülkem için, ülkemin kadınları için gayret eden ‘ben değil biz diyen’ sizleri kutluyorum” ifadesini kullandı.
 
GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR
82 milyon insanın gücünün kullanılmasını gerektiğine vurgu yapana Başkan Şahin, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde siyaset etme şeklini ve bununla ilgili ruhu değiştirdik.  Bu da çok önemli bir değişim ve dönüşümdür. Ülkeler, toplumlar yarışırken şehirlerde yarışıyor. Büyük bir rekabet var.  Güçlü olmamız gerekiyor. Ve sürdürülebilir kalkınma noktası hedefimiz var. Dünyanın 10. ekonomisi olacağız diyoruz.  Nasıl olacağız? Beşeri sermayeyle. Kadıyla, erkeğiyle, engellisiyle, yaşlısıyla, genciyle 82 milyonunun gücünü kullanamazsanız yarışta olamazsınız” dedi.
 
BAŞARI DA BAŞARISIZLIKTA TESADÜF DEĞİL
Hiçbir başarının ve başarısızlığın tesadüf olmadığını dile getiren Şahin, “Liderlik; cesaret, bilgi,  dönüşüm, güven, sadakat ister. Toplumu dönüştürmek ister. Hiçbir şey tesadüf değil. Başarı da başarısızlıkta tesadüf değil. Yerel kalkınmanın mimarı cumhurbaşkanımız hareketi kadınlarla birlikte başlatıyor. Kadının gücüne inanıyor. 2000’li yılları hiç unutmamamız lazım. Dünyada hiçbir kriz yok ama bizim yanlış yönetim anlayışımızdan dolayı yüzde 10 oranında küçülen Türkiye var. O sırada ben özel sektördeyim. 15 yıl çalıştım özel sektörde ne acılar çektik. İşçi çıkarılacak ‘kim çıkacak?’ derdimiz var.  Nasıl düzelecek bu memleket. İstanbul düzeldi. Çöp dağlarından çıktı. Sulara kavuştu. Herkes hayat buldu. Eşimle birlikte Gaziantep’i yönetmeye biz de varız dedik. Bakan olalım, başkan olalım, şu koltuklarda oturalım demedik. İnandık. Ülkenin geleceğinin bu bakış açısıyla düzeleceğine inandık. Siz kadınlar bunun için lazım."
 
BAKAN YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Ankara temaslarında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ı ziyaret etti. Şahin, Bakan Yardımcıları'na Gaziantep'teki projeler hakkında bilgi verdi.
 
BİLGE ÜLKE GÜZEL 

Bu makale 532 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Başkan Fatma Şahin’den Mardinlilere övgü yağdıBaşkan Fatma Şahin’den Mardinlilere övgü yağdı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Mardinliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret ederek Mardinlilerle sohbet etti.
 • Rektörden vize öncesi öğrencilere moral ziyaretiRektörden vize öncesi öğrencilere moral ziyareti
  Güncel Haber
  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdu'nda öğrencilere vize dönemi öncesi moral ziyaretinde bulundu.
 • Cani koca yakalandıCani koca yakalandı
  Güncel Haber
  Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde birlikte yaşadığı kadını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından kaçtığı iddia edilen zanlı gözaltına alındı.
 • CHP ince eleyip sık dokuyorCHP ince eleyip sık dokuyor
  Güncel Haber
  CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen heyet, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday belirleme yöntemi ve nasıl bir aday olmasıyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Gaziantep'te nabız yokladı.
 • Oğuzeli’ne Uğur Kıyak da adayOğuzeli’ne Uğur Kıyak da aday
  Güncel Haber
  AK Parti’den 27. Dönem milletvekili aday adayı olan iş adamı Uğur Kıyak Oğuzeli Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Oğuzeli İlçesi’ni yeniden AK Parti’ye kazandırmak konusunda iddialı olduğunu belirten Kıyak, “Oğuzeli İlçemize hizmet etmeye adayım. Oğuzeli için büyük projelerimiz var. Oğuzeli İlçesi’ni her anlamda cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.
 • AK Parti’de e-temayül devriAK Parti’de e-temayül devri
  Güncel Haber
  Pazar günü yapılacak temayül yoklamasına kilitlenen AK Parti, ilk kez e-temayül yöntemi ile aday adaylarına oy kullanacak
 • KÖKEN Gaziantep’i üzdü, İstanbul’u sevindirdi İSTANBUL KARARIKÖKEN Gaziantep’i üzdü, İstanbul’u sevindirdi İSTANBUL KARARI
  Güncel Haber
  Gaziantep’te başarılı projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken, İstanbul’un Eyüp ilçesinden belediye başkanı aday adayı olmaya karar verdi. Köken’in kararı, Gaziantep’te buruk bir şekilde karşılandı.
 • İstanbul modeli istiyoruzİstanbul modeli istiyoruz
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımdaki maliyet artışını vatandaşa yansıtmamak için,
 • Gaziantep'te, 'Ticaret politikası' toplantısıGaziantep'te, 'Ticaret politikası' toplantısı
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Sanayi Odası (GSO) tarafından sanayici ve işadamlarına yönelik 'Ticaret Politikası Savunma Araçları Toplantısı' düzenlendi. Ticaret Bakanlığı Damping ve Sübvansiyon Daire Başkanı Murat Gören ve dış ticaret uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ithalata karşı korunma önlemleri hakkında katılımcılara bilgi verildi.
 • Gaziantep’in yöresel yemekleri MSM'de değer buluyorGaziantep’in yöresel yemekleri MSM'de değer buluyor
  Güncel Haber
  Mezopotamya ile Fırat’ın ortasında tarihi ipekyolu üzerinde yer alan Gaziantep, her medeniyete hitap eden zengin ve farklı seçenekleriyle tatil planlarında sürekli yerini aldı. Gastronomi kentin yöresel yemekleri de Mutfak sanatları Merkezi'nde (MSM) değer buluyor

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - Sonraki Sayfa » Toplam 121 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler