Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

'Sıfır Atık Projesi' hayata geçti

GAZİANTEP'in Nurdağı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' hayata geçirildi.

2018-10-11 - 10:40 tarihinde eklendi.

'Sıfır Atık Projesi' hayata geçti

İlçe Kaymakamlığı binasında düzenlenen 'Sıfır Atık Projesi'nin hayata geçirilmesi konulu programa; Kaymakam Lokman Düzgün, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ve daire amirleri katıldı. Atığın kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan 'Sıfır Atık Projesi' ile kurumlarda ortaya çıkan atıkların ayrıştırılarak israfın önüne geçilmesi ve ekonomiye geri kazandırılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarda seferberlik başlatıldı. Bu kapsamda kağıt, cam, metal, plastik ve pil atıkları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla başlatılan projeyle ilçede bulunan tüm kamu binalarına ve okullara geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

Kaymakam Lokman Düzgün, "Daha yeşil, daha temiz bir dünya için, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde başlatılan 'Sıfır Atık Projesi'ni ilçemizde de hayata geçirdik. Üzerinde bilgilendirici bilgilerinde yer aldığı ayrıştırma kutularını kamu kurumlarımıza ve okullarımıza yerleştirdik" dedi.

Bu makale 113 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • SGK’ya borcu olanlar dikkat!SGK’ya borcu olanlar dikkat!
  Güncel Haber
  Sosyal Güvenlik Kurumu kuruma borcu bulunan şirketleri ve kişileri yakından ilgilendiren çok önemli bir düzenleme yaptı. Bundan sonra SGK'ya borcu olanlar için aranan mahkeme kararı şartı aranmayacak ve bu şekilde 10 yıllık boçlular zaman aşımından faydalanabilecek.
 • Ekonomiye fuar morali!Ekonomiye fuar morali!
  Güncel Haber
  İMO Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 4-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan BUILDEAST ve Gayrimenkul Fuarları ile bir taraftan Gaziantep’in müteahhitlik hizmetleri ve yapı malzemeleri alanında Ortadoğu’da merkez üs olmasını sağlamayı amaçladıklarını, diğer taraftan da ekonomide canlanmayı sağlayarak piyasalara moral vermek istediklerini söyledi.
 • 'Gözlerindeki mutluluğu görmek herşeye değer''Gözlerindeki mutluluğu görmek herşeye değer'
  Güncel Haber
  Yeni eğitim-öğretim yılı zilinin çalmasıyla 18 Milyonu aşkın öğrencimiz ve 1 milyonu aşkın öğretmenimiz büyük bir heyecanla ders başı yaptı.
 • Başkan Şahin, ABD'de Barışa katkılarını anlattıBaşkan Şahin, ABD'de Barışa katkılarını anlattı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ABD’nin New York şehrinde düzenlenen Atlantic Council -Atlantik Konseyi- 2018 Küresel Vatandaşlık Ödülleri töreni kapsamında gerçekleştirilen panelde konuştu. Şahin, Gaziantep’te dezavantajlı gruplara yönelik çalışmaları anlattı, Gazianteplilerin Dünya barışına sunduğu katkıyı dile getirdi.
 • 27 bini aştı27 bini aştı
  Güncel Haber
  Gaziantep’te Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü salonu, çipli kimlik kartı, pasaport ve ehliyet başvurularıyla dolup, taşıyor. Günde yüzlerce kişi, randevulu sistemle işlemlerini tamamlıyor. Pasaport ve sürücü belge hizmetlerinin de yapıldığı Nüfus Müdürlüğü’nde üç işlem bir arada yapılırken, bürokratik engeller kaldırıldı. 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilmesinin ardından Gaziantep’te verilen pasaport ve sürücü belge sayısı 27 bini aştı.
 • FETÖ'nün hücre evlerinde para ele geçirildiFETÖ'nün hücre evlerinde para ele geçirildi
  Güncel Haber
  Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı.
 • Gaziantep'te Fetö Operasyonu: 15 GözaltıGaziantep'te Fetö Operasyonu: 15 Gözaltı
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'te, polisin FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlediği operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.
 • Bakan Ziya Selçuk öğretmenlere söz verdiBakan Ziya Selçuk öğretmenlere söz verdi
  Güncel Haber
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir milyon öğretmenin fikirlerini bakanlığa direkt iletebilmeleri için "birmilyonfikir.meb.gov.tr" adresi üzerinden dijital platform oluşturulduğunu açıkladı. Selçuk, bu projelerle bire bir ilgileneceği sözünü verdi.
 • TSK'dan Münbiç'te 51'nci devriyeTSK'dan Münbiç'te 51'nci devriye
  Güncel Haber
  TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Münbiç kentinde, 51'inci devriye görevini yaptı.
 • Doların turşusunu kurduDoların turşusunu kurdu
  Güncel Haber
  Gaziantepli para koleksiyoncusu dövizini bozdurmayanlara tepki göstererek, doların turşusunu kurdu.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - Sonraki Sayfa » Toplam 100 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler