Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

'Sıfır Atık Projesi' hayata geçti

GAZİANTEP'in Nurdağı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' hayata geçirildi.

2018-10-11 - 10:40 tarihinde eklendi.

'Sıfır Atık Projesi' hayata geçti

İlçe Kaymakamlığı binasında düzenlenen 'Sıfır Atık Projesi'nin hayata geçirilmesi konulu programa; Kaymakam Lokman Düzgün, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ve daire amirleri katıldı. Atığın kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan 'Sıfır Atık Projesi' ile kurumlarda ortaya çıkan atıkların ayrıştırılarak israfın önüne geçilmesi ve ekonomiye geri kazandırılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarda seferberlik başlatıldı. Bu kapsamda kağıt, cam, metal, plastik ve pil atıkları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla başlatılan projeyle ilçede bulunan tüm kamu binalarına ve okullara geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

Kaymakam Lokman Düzgün, "Daha yeşil, daha temiz bir dünya için, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde başlatılan 'Sıfır Atık Projesi'ni ilçemizde de hayata geçirdik. Üzerinde bilgilendirici bilgilerinde yer aldığı ayrıştırma kutularını kamu kurumlarımıza ve okullarımıza yerleştirdik" dedi.

Bu makale 111 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Gaziantep dönüşüme hazırlanıyorGaziantep dönüşüme hazırlanıyor
  Güncel Haber
  Ak Parti Gaziantep milletvekili Nejat Koçer, halı ve makine üreticileri ile buluşmasında, hükümetin iş dünyasına yönelik destekleri ve aldığı tedbirlerle yatırım ve üretim ortamının güçlendirildiğini söyledi.
 • Başkan Fadıloğlu'ndan imar barışı uyarısıBaşkan Fadıloğlu'ndan imar barışı uyarısı
  Güncel Haber
  Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Aydıntepe ve Nurtepe Mahallesi’ni ziyaret etti ve kahvehanelerde bir araya gelen vatandaşlara imar barışı konusunda bilgiler vererek, imar barışından faydalanmak isteyenlerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
 • Yaptıklarınızı taktirle karşılıyoruzYaptıklarınızı taktirle karşılıyoruz
  Güncel Haber
  MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, yeniden Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçilen İbrahim Ay ve yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
 • Michelin yıldızlı şefler İnoksan mutfağındaMichelin yıldızlı şefler İnoksan mutfağında
  Güncel Haber
  20-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen GastroAntep Festivalinde farklı ülkelerden gelen Michelin Yıldızlı şefler, İnoksan mutfağında bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.
 • Tahmazoğlu: 'Vatandaşın sağlığı ile oynatmayız'Tahmazoğlu: 'Vatandaşın sağlığı ile oynatmayız'
  Güncel Haber
  Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde zabıta ekipleri, gıda ürünleri satan iş yerlerinde denetimler yaparak, tarihi geçmiş ürünlere el konuldu.
 • Ek yerleştirme sonuçları açıklandıEk yerleştirme sonuçları açıklandı
  Güncel Haber
  YKS ek tercih işlemlerini tamamlayan adayların sorguladığı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.
 • Memur maaşları 2019'da ne kadar olacak?Memur maaşları 2019'da ne kadar olacak?
  Güncel Haber
  2019 memur maaşları ne kadar olacak sorusu kamu çalışanları tarafından yanıtı aranıyor. Peki 2019 yılında memurların maaşı ne kadar olacak? Enflasyon hedefi tutarsa memurların alacağı zam oranı da belli oldu.
 • Eş zamanlı uyuşturucu operasyonuEş zamanlı uyuşturucu operasyonu
  Güncel Haber
  Kahramanmaraş’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda otel sahipleri uyuşturucu maddeleriyle yakalandı.
 • Vali talimat verdi: ''Daha hızlı hareket edilsin''Vali talimat verdi: ''Daha hızlı hareket edilsin''
  Güncel Haber
  Gaziantep’e yapılacak Sağlık Bakanlığı’nın vizyon projelerinden birisi olan Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü (Şehir Hastanesi) toplantısı Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında yapıldı. Proje ile ilgili toplantıların belli aralıklarla devam edeceğini belirten Vali Yerlikaya, projenin yürütülmesinde daha hızlı hareket etme imkanlarının tespit edilmesini hedeflediğini söyledi.
 • Doğru bulmuyoruzDoğru bulmuyoruz
  Güncel Haber
  Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar Şehitkamil Ziraat Odası’nda ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda iyi tarım uygulamaları desteklemelerinin kesileceğini ifade eden başkanlar Tarım ve Orman Bakanlığı’na seslenerek, desteklemelerin kaldırılmasını, doğru bulmadıklarını söylediler.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - Sonraki Sayfa » Toplam 100 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler