Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Mobilya fuarına Gaziantep damgası

Gaziantep’te faaliyetlerini sürdüren Pınar Mobilya sahibi Ayşe Pınar Tümüklü, 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı'nda adeta şov yaptı.

2018-10-11 - 10:28 tarihinde eklendi.

Mobilya fuarına Gaziantep damgası

2 Ekim’de başlayıp 7 Ekim’de sona eren fuara 74 mobilya firmasının katıldığını ve özellikle ziyaretçilerinin Nijerya, Sudan, Azerbaycan, Özbekistan, İsrail, Almanya, Belçika, Filistin, Lübnan, Irak, Tunus, Kanada, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Umman, Katar ve Libya'dan olduğunu söyleyen Tümüklü, verimli bir fuar geçirdiklerini ve fuarda Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

GAZİANTEP MOBİLYA ÜSSÜ OLACAK

Fuarda Gaziantep’i temsil ettiklerini belirten Pınar Mobilya sahibi Ayşe Pınar Tümüklü, “Firmamız tamamen ihracat çalışıyoruz. Fuarda güzel bağlantılarımız oldu. Bizim mobilya kent projemiz var. Bölgedeki iller şu anda bizim bu projemizi takip ediyorlar. Bizim amacımız ilk önce fuarda kendi firmamızı temsil etmekti ama diğer taraftan da mobilya kent denildiğinde insanların çok büyük bir beklentide olduğunu gördük. Gaziantep’in üretimde çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve ileri tarihte mobilya kentin faaliyete geçmesiyle birlikte mobilyanın ana merkezi olacağını düşünüyoruz. Fuarda standımıza yoğun bir ilgi vardı. Hem alıcılar tarafından hem Adana’nın yöneticileri tarafından çok güzel bir şekilde ağırlandık ve misafirlerimizle zaman geçirdik” dedi.

FUARIN GÜNDEMİ ‘MOBİLYA KENT’ PROJESİ OLDU

Aynı zamanda Gaziantep Mobilyacılar Dernek Başkanı olan Pınar Tümüklü, “4 yıldır çalışmalarını yürüttüğümüz ‘Mobilya Kent’ projemiz var. Bu proje bizim için çok önemli. Ne yazık ki bu projeyi bir türlü faaliyete geçiremiyoruz. Beklemedeyiz. Gaziantep hariç bütün sektörün temsilcileri bizim mobilya kentte karşı ilgisi ve desteği var. Herkes Gaziantep’in çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu biliyor. Mobilya kentin Gaziantep’te yapılması durumunda İnegöl, Kayseri ile yarışabilecek bir mobilya sektörünün burada doğacağını herkes biliyor. Fuarda herkes bizim ‘Mobilya Kent’ projemizi konuştu. Mobilya Kenti kurmamız halinde sadece Gaziantep’ten değil Kayseri, Adana, mersin gibi illerdeki firmalar burada yer almak için bize talepte bulunuyorlar” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE ÖTELENEN BİR MOBİLYA SEKTÖRÜ VAR

Adana’da yapılan bu fuarın aslında Gaziantep’te yapılması gerektiğini söyleyen Tümüklü, şunları kaydetti: “Gaziantep’te yapılacak olan mobilya fuarına maalesef destek vermiyorlar. Biz bu fuarı Gaziantep’te 2-3 defa yaptık ancak artık yapamıyoruz. Gaziantep’te ötelenen bir mobilya sektörü var. Mobilya Kent yapılması durumunda İnegöl’e rakip olabilecek bir sektörüz” dedi.

PINAR MOBİLYA STANDINA ZİYARETÇİ AKINI

Fuarda Pınar Mobilya’nın standını Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti Eski Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi Yüksek Mimar Fatma Güldemet Sarı başta olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı davetli ziyaret etti.

Bu makale 393 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Irak Büyükelçisi GTO'daIrak Büyükelçisi GTO'da
  Güncel Haber
  Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hussein Mahmood Al-Khateeb, Başkonsolos Mohammed Salman Al-Janabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret ederek Gaziantep iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.
 • Japonya ile yeni bir işbirliği dahaJaponya ile yeni bir işbirliği daha
  Güncel Haber
  Japonya Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Gezici Sağlık Aracı Projesi protokolü imzalandı.
 • Sanayi tipi tüple tehlikeli yolculukSanayi tipi tüple tehlikeli yolculuk
  Güncel Haber
  Gaziantep'te trafikte sanayi tüpüyle seyreden motosiklet sürücüsü yürekleri ağza getirdi.
 • Spor Bakanı Gaziantep'e GeliyorSpor Bakanı Gaziantep'e Geliyor
  Güncel Haber
  Gençlik ve spor bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu yarın Gaziantep’e geliyor.
 • Listeler belirlendi sıra güvenlik soruşturmasındaListeler belirlendi sıra güvenlik soruşturmasında
  Güncel Haber
  AK Parti’de 19 Şubat’a açıklanacak 9 ilçenin 193 kişilik belediye meclis üyesi listesi Ankara’ya gönderildi. Günlerdir üzerinde çalışma yapılan liste güvenlik soruşturmasının ardından kesinleşecek.
 • Yüzde 45’lere çıkarmak istiyoruzYüzde 45’lere çıkarmak istiyoruz
  Güncel Haber
  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan “Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu”nun başkanı AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Kadın istihdam oranımız yüzde 35 civarında. Bu rakamı yüzde 45’lere çıkarmak istiyoruz. Bunun için de gençlerimizi fen, matematik ve teknoloji alanlarına yönlendirmemiz lazım.” dedi.
 • Ramazan Taşkın babasını toprağa verdiRamazan Taşkın babasını toprağa verdi
  Güncel Haber
  Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı genel menajeri Ramazan Taşkın’ın babası Mehmet Taşkın son yolculuğuna uğurlandı.
 • Alleben yeniden canlanacakAlleben yeniden canlanacak
  Güncel Haber
  Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Alleben’i insanlarla yeniden buluşturacaklarını belirterek, 10 milyon Euro’ya mal olacak projesinin bir yıl içerisinde tamamlanacağını açıkladı.
 • Türk güven tazelediTürk güven tazeledi
  Güncel Haber
  S.S Gaziantep Gıda İmalatçıları ve Toptancıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Genel Kurulu gerçekleşti. Tek liste ile gidilen kurulda Mehmet Şerif Türk yeniden başkan seçildi. Genel Kurulda açıklamalarda bulunan Türk, “Kooperatif olarak ilk genel kurulumuzu yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in bize büyük bir alan tahsis etti. Büyük bir kompleksin içerisinde yer almak bize heyecan veriyor” dedi.
 • Hem ekonomik hem de teknolojikHem ekonomik hem de teknolojik
  Güncel Haber
  Hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilen 12’nci nesil Toyota Corolla’nın tanıtım töreni Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu Genel Müdürü Abdullah Muhittinoğlu, “Araçların yerli ve hibrit olması bizim için gerçekten heyecan verici. Hem ekonomik hem de teknolojik” dedi.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - Sonraki Sayfa » Toplam 275 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler