Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Fatma Şahine Ankara sürprizi

Ak Parti, referandumda yüksek oranda “Hayır” oyu çıkan Ankara’da belediye başkanlığı seçimini riske atmamak için güçlü aday arayışını sürdürürken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in adı öne çıkıyor.

2018-10-08 - 08:30 tarihinde eklendi.

Fatma Şahine Ankara sürprizi

ANKARA “HAYIR” DEMİŞTİ 
Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere aylar kala siyaset kulisleri hareketlenmeye başladı. Hükümetin öncelikli hedefi üç büyük il. İstanbul ve Ankara’da tekrar seçimi kazanmak, İzmir’i de CHP’den almak isteyen AK Parti işi sıkı tutuyor. İstanbul ve Ankara’da, referandumda “Hayır” oylarının yüksek çıkması ve ekonomik sıkıntıların yerel seçimlere yansıma ihtimali nedeniyle AK Parti bu iki kent için “Güçlü” aday arıyor. Siyaset kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in adı konuşuluyor. 
ANKARA’YI İYİ TANIYOR
AK Parti kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Fatma Şahin’in öne çıkması tesadüf değil. Çünkü Fatma Şahin Ankara’yı çok iyi tanıyan birisi. 2002 Yılında milletvekili seçilen Fatma Şahin, üç dönem Gaziantep’i TBMM’de temsil etti.  Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev aldı. TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda aktif görevlerde bulundu. Bu nedenle Ankara’da bürokrasinin ve halkın başarılı çalışmalarıyla tanıdığı bir isim.
GAZİANTEP’E VİZYON KAZANDIRDI
Bugüne kadar aldığı her görevde üstün başarı gösteren Fatma Şahin, dört yıl önce de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Dört yılda Gaziantep’in şehircilik başta olmak üzere Gaziantep’te tarımdan çevreye, turizmden eğitime kadar hemen her alanda önemli başarılara imza attı. Dev projelerle Gaziantep’e yeni vizyon kazandırdı. Adı hep en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında yer aldı. Aldığı her görevi başarı ile yerine getirirken, kendisine güvenenleri hiç mahcup etmedi ve hep ilkleri gerçekleştirdi. 
HEP İLKLERİ BAŞARDI 
Gaziantep’in ilk kadın milletvekili ve Türkiye’nin ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olan Fatma Şahin’in milletvekilliği, Bakanlığı ve belediye başkanlığı dönemindeki referandum ve seçimlerden AK Parti Gaziantep’ten hep rekor oranında oy aldı. Başarılı bir belediye başkanı profili çizen Fatma Şahin, halkla iç içe olması ve halkın yüzünü güldüren, kente vizyon katan projeleriyle de her kesimin takdirini topladı. Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanında Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de başarıyla sürdürüyor. ÇETİN KARABIYIK

Bu makale 2933 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Irak Büyükelçisi GTO'daIrak Büyükelçisi GTO'da
  Güncel Haber
  Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hussein Mahmood Al-Khateeb, Başkonsolos Mohammed Salman Al-Janabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret ederek Gaziantep iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.
 • Japonya ile yeni bir işbirliği dahaJaponya ile yeni bir işbirliği daha
  Güncel Haber
  Japonya Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Gezici Sağlık Aracı Projesi protokolü imzalandı.
 • Sanayi tipi tüple tehlikeli yolculukSanayi tipi tüple tehlikeli yolculuk
  Güncel Haber
  Gaziantep'te trafikte sanayi tüpüyle seyreden motosiklet sürücüsü yürekleri ağza getirdi.
 • Spor Bakanı Gaziantep'e GeliyorSpor Bakanı Gaziantep'e Geliyor
  Güncel Haber
  Gençlik ve spor bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu yarın Gaziantep’e geliyor.
 • Listeler belirlendi sıra güvenlik soruşturmasındaListeler belirlendi sıra güvenlik soruşturmasında
  Güncel Haber
  AK Parti’de 19 Şubat’a açıklanacak 9 ilçenin 193 kişilik belediye meclis üyesi listesi Ankara’ya gönderildi. Günlerdir üzerinde çalışma yapılan liste güvenlik soruşturmasının ardından kesinleşecek.
 • Yüzde 45’lere çıkarmak istiyoruzYüzde 45’lere çıkarmak istiyoruz
  Güncel Haber
  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan “Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu”nun başkanı AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Kadın istihdam oranımız yüzde 35 civarında. Bu rakamı yüzde 45’lere çıkarmak istiyoruz. Bunun için de gençlerimizi fen, matematik ve teknoloji alanlarına yönlendirmemiz lazım.” dedi.
 • Ramazan Taşkın babasını toprağa verdiRamazan Taşkın babasını toprağa verdi
  Güncel Haber
  Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı genel menajeri Ramazan Taşkın’ın babası Mehmet Taşkın son yolculuğuna uğurlandı.
 • Alleben yeniden canlanacakAlleben yeniden canlanacak
  Güncel Haber
  Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Alleben’i insanlarla yeniden buluşturacaklarını belirterek, 10 milyon Euro’ya mal olacak projesinin bir yıl içerisinde tamamlanacağını açıkladı.
 • Türk güven tazelediTürk güven tazeledi
  Güncel Haber
  S.S Gaziantep Gıda İmalatçıları ve Toptancıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Genel Kurulu gerçekleşti. Tek liste ile gidilen kurulda Mehmet Şerif Türk yeniden başkan seçildi. Genel Kurulda açıklamalarda bulunan Türk, “Kooperatif olarak ilk genel kurulumuzu yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in bize büyük bir alan tahsis etti. Büyük bir kompleksin içerisinde yer almak bize heyecan veriyor” dedi.
 • Hem ekonomik hem de teknolojikHem ekonomik hem de teknolojik
  Güncel Haber
  Hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilen 12’nci nesil Toyota Corolla’nın tanıtım töreni Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu Genel Müdürü Abdullah Muhittinoğlu, “Araçların yerli ve hibrit olması bizim için gerçekten heyecan verici. Hem ekonomik hem de teknolojik” dedi.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - Sonraki Sayfa » Toplam 275 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler