Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

GAZİANTEP Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB Genel Kurulunda TOBB Ticaret Odaları Konseyi’ne seçilme başarısı gösterdi.

2018-05-16 - 08:48 tarihinde eklendi.

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda en fazla üyeye sahip olan Ticaret Odaları Konseyi üyeliğine seçildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurulda Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB bünyesindeki en önemli konseylerden biri olan Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi.

Ticaret Odaları Konseyi, bağlı Ticaret Odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak; iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım’ın Konsey üyeliğine seçilmesiyle birlikte, Gaziantep'in başkentteki iktisadi lobisinin oluşturulmasında önemli bir adım daha atılmış oldu.

Ticaret Odalarının Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olduğunu belirten ve Ticaret Odaları Konseyi'nin TOBB'da en fazla üyesi olan konsey olduğunu belirten Yıldırım, “Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olan ticaret odalarımız bu konseyde temsil ediliyor" dedi.

GTO Başkanı Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmesi dolayısıyla mutlu olduğunu da belirterek, "Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Gerek illerin gerekse bütün Ticaret Odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, kentimizin ve Odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ticaret Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Bu süreçte bizlerin hep yanında yer alan, bize hep destek veren ve yeniden TOBB başkanı seçilen Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Sanayi Odamıza ve Ticaret Borsamıza teşekkür ederim. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün kanuni temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Bu makale 273 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Şehitkamil Belediyesi, Çölyak hastalarını unutmuyorŞehitkamil Belediyesi, Çölyak hastalarını unutmuyor
  Güncel Haber
  Şehitkamil Belediyesi, çölyak hastalarına yapmış olduğu glutensiz un dağıtımını, Haziran ayında da gerçekleştirdi. 9 kilodan oluşan glutensiz un ve 2 paket glutensiz makarna dağıtımı, 425 çölyak hastasının yüzünü güldürdü.
 • Karkamış Sınır Kapısı’ndan iş adamlarının geçişleri başlıyorKarkamış Sınır Kapısı’ndan iş adamlarının geçişleri başlıyor
  Güncel Haber
  Gaziantep Valiliği’nce Suriye ile ticaret yapan iş adamlarının Gaziantep’in Suriye sınırında yer alan Karkamış Sınır Kapısı’ndan geçişi ile ilgili düzenleme yapıldı. Gaziantep Valiliği’nce hazırlanıp yürürlüğe giren yönerge ile Suriye’ye en az 50 bin dolar ihracatı olan ve Ticaret Odası sicil kaydı bulunan iş adamları günübirlik geçiş yapabilecek.
 • İnsan varsa devlet vardırİnsan varsa devlet vardır
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediyesi tarafından Yazıcık Mahallesi’ne yaptırtılan Yazıcık Sosyal Tesisi açılışı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımlarıyla gerçekleşti.
 • Narkotimlerden uyuşturucu satıcılarına operasyonNarkotimlerden uyuşturucu satıcılarına operasyon
  Güncel Haber
  Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzce, İlimiz genelinde daha sağlıklı ve güvenli ortamın oluşması, sokak suçlarının azalması için uyuşturucu madde imal ve ticareti ile uyuşturucu satıcılarının yakalanmalarına yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda;
 • İnce'nin mitingi öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındıİnce'nin mitingi öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındı
  Güncel Haber
  Gaziantep'te terör saldırılarına karşı alınan güvenlik tedbirleri arttırıldı. Meral Akşener'in kentteki mitingi sonrasında yolun kapatıldığını ileri sürdüğü kamyonlar bu kez CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce mitingi için yolu trafiğe kapattı.
 • Adnan İnanıcı dualarla anıldıAdnan İnanıcı dualarla anıldı
  Güncel Haber
  Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve Gaziantep’te hayırsever yönüyle de bilinen, eğitim ve sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Adnan A.Ş.’nin Kurucusu Merhum Adnan İnanıcı, vefatının 1.yıldönümünde mezarı başında anıldı.
 • Fatma Şahin'den Erdoğan mitingine davetFatma Şahin'den Erdoğan mitingine davet
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 24 Haziran günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde esnafı ziyaret ederek vatandaşları mitinge davet ediyor.
 • Şehitkamil Belediye Spor'da Terlemez yeniden başkanŞehitkamil Belediye Spor'da Terlemez yeniden başkan
  Güncel Haber
  ŞEHİTKAMİL Belediye Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda kulüp başkanlığına yeniden Memik Terlemez seçildi.
 • Gaziantep'in tapusu 2 milyon kişininGaziantep'in tapusu 2 milyon kişinin
  Güncel Haber
  Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde (ŞANLIDER) düzenlenen bayramlaşma törenine Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.
 • Başkan Fadıloğlu’ndan yapılandırma uyarısıBaşkan Fadıloğlu’ndan yapılandırma uyarısı
  Güncel Haber
  BAZI alacakların yeniden yapılandırılması kanunu kapsamında vadesi geçen borçların yapılandırılmasına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, vatandaşların en geç 31 Temmuz 2018 Salı günü mesai bitimine kadar borçlarını yapılandırması uyarısında bulundu.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler