Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

GAZİANTEP Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB Genel Kurulunda TOBB Ticaret Odaları Konseyi’ne seçilme başarısı gösterdi.

2018-05-16 - 08:48 tarihinde eklendi.

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda en fazla üyeye sahip olan Ticaret Odaları Konseyi üyeliğine seçildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurulda Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB bünyesindeki en önemli konseylerden biri olan Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi.

Ticaret Odaları Konseyi, bağlı Ticaret Odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak; iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım’ın Konsey üyeliğine seçilmesiyle birlikte, Gaziantep'in başkentteki iktisadi lobisinin oluşturulmasında önemli bir adım daha atılmış oldu.

Ticaret Odalarının Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olduğunu belirten ve Ticaret Odaları Konseyi'nin TOBB'da en fazla üyesi olan konsey olduğunu belirten Yıldırım, “Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olan ticaret odalarımız bu konseyde temsil ediliyor" dedi.

GTO Başkanı Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmesi dolayısıyla mutlu olduğunu da belirterek, "Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Gerek illerin gerekse bütün Ticaret Odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, kentimizin ve Odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ticaret Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Bu süreçte bizlerin hep yanında yer alan, bize hep destek veren ve yeniden TOBB başkanı seçilen Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Sanayi Odamıza ve Ticaret Borsamıza teşekkür ederim. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün kanuni temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Bu makale 266 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • CHP iktidarında ülkeye Adalet gelecek...CHP iktidarında ülkeye Adalet gelecek...
  Güncel Haber
  Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Gaziantep 2. Sıra Milletvekili Adayı İrfan Kaplan, Milletvekili Adayları ve parti yöneticileriyle birlikte Gaziantep Barosu’nu ziyaret etti. Kendisinin eczacı olduğunu ancak ailesinde birçok avukat olduğunu söyleyen Kaplan, “O yüzden mesleğinizin sorunlarına ve yaşadığınız sıkıntılara uzak değilim. 24 Haziran’dan sonra mecliste sesiniz olacağım, sorunlarınızın çözümü için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim.”
 • Rekor kırarızRekor kırarız
  Güncel Haber
  Ak Parti Gaziantep Milletvekili adayı Mehmet Sait Kirazoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Önceki gün Nizip merkezde ve köylerde saha gezilerine katılan Kirazoğlu “Yorulmak yok. Bu dava adım atmadık yer, bırakmamaya kararlıyız” diye konuşurken, Gaziantep’in alacağı yüksek oy oranıyla, Türkiye’de en fazla oy oranına sahip iller arasında yer alacaklarına inandığını söyledi.
 • Freni boşalan midibüs, önüne geleni sürüklediFreni boşalan midibüs, önüne geleni sürükledi
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'te freni boşalan servis midibüsü, kırmızı ışıkta bekleyen otomobil ile motosikleti altına alıp metrelerce sürükledikten sonra direğe çarparak durdu. Kazada 4 kişi yaralandı.
 • Gaziantep'te kaçakçılığa geçit yok!Gaziantep'te kaçakçılığa geçit yok!
  Güncel Haber
  Gaziantep’te kaçak malzemeler satan 10 iş yerine yapılan eş zamanlı baskında 3 bin 257 adet cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.
 • 4 yaşındaki çocuğun...4 yaşındaki çocuğun...
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'in Nizip ilçesinde işitme engelli Reşit Polat'ın (4) kulağındaki işitme cihazı çalındı. Emine Polat, pahalı olduğu için cihazı alamadıklarını belirterek, yardım istedi.
 • Şahinbey Belediyesi'nden trafiği rahatlatan dev projeŞahinbey Belediyesi'nden trafiği rahatlatan dev proje
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehrin trafiğini rahatlatacak olan Düztepe-Akkent Mahallesi arasındaki 6 şeritli yolun açılışını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gerçekleştirdi.
 • Suriyeli göçü BM'deki üst düzey toplantıda ele alındıSuriyeli göçü BM'deki üst düzey toplantıda ele alındı
  Güncel Haber
  Türkiye’ye, özelde ise Gaziantep’e Suriyeli göçünün belediye hizmetleri ve iş hayatındaki etkilerine yönelik çalışmaları, BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) New York’taki yıllık icra kurulunda ele alındı.
 • Elektrik akımına kapılan çocuk korkuttuElektrik akımına kapılan çocuk korkuttu
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'in Nurdağı ilçesinde, oynadığı parkta açıkta bulunan kabloya dokunmasıyla elektrik çarpan Halil Aydın (10) yaralandı.
 • Temelini Bakan Arslan atacakTemelini Bakan Arslan atacak
  Güncel Haber
  Gaziantep Havalimanı'nın yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli terminal binasının temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katılacağı törenle 10 Haziran'da atılacak.
 • 'Dış Ticaret Akademisi Projesi' başarıyla devam ediyor'Dış Ticaret Akademisi Projesi' başarıyla devam ediyor
  Güncel Haber
  Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) tarafından, Gaziantep sanayisinin en önemli ihtiyaçlarından olan dış ticaret elemanı ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan ve pilot uygulamalar kapsamında yer alan “Dış Ticaret Akademisi Projesi” başarıyla devam ediyor.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler