Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

GAZİANTEP Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB Genel Kurulunda TOBB Ticaret Odaları Konseyi’ne seçilme başarısı gösterdi.

2018-05-16 - 08:48 tarihinde eklendi.

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda en fazla üyeye sahip olan Ticaret Odaları Konseyi üyeliğine seçildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurulda Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB bünyesindeki en önemli konseylerden biri olan Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi.

Ticaret Odaları Konseyi, bağlı Ticaret Odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak; iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım’ın Konsey üyeliğine seçilmesiyle birlikte, Gaziantep'in başkentteki iktisadi lobisinin oluşturulmasında önemli bir adım daha atılmış oldu.

Ticaret Odalarının Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olduğunu belirten ve Ticaret Odaları Konseyi'nin TOBB'da en fazla üyesi olan konsey olduğunu belirten Yıldırım, “Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olan ticaret odalarımız bu konseyde temsil ediliyor" dedi.

GTO Başkanı Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmesi dolayısıyla mutlu olduğunu da belirterek, "Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Gerek illerin gerekse bütün Ticaret Odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, kentimizin ve Odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ticaret Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Bu süreçte bizlerin hep yanında yer alan, bize hep destek veren ve yeniden TOBB başkanı seçilen Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Sanayi Odamıza ve Ticaret Borsamıza teşekkür ederim. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün kanuni temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Bu makale 268 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • SANKO, matematikte dereceye doymuyorSANKO, matematikte dereceye doymuyor
  Güncel Haber
  SANKO Okulları öğrencileri Kanguru Matematik Sınavında Türkiye üçüncüsü ve yedincisi oldu.
 • Bayramda tadınızı kaçırmayın!Bayramda tadınızı kaçırmayın!
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Özel Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, oruç süresinin ardından bayramla birlikte normal yemek düzenine geçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı.
 • Büyükşehir 6 bin 863 öğrenciye ulaştıBüyükşehir 6 bin 863 öğrenciye ulaştı
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı etkinlikleri kapsamında birbirinden farklı atölye çalışmalarıyla 6 bin 863 öğrenciye ulaştı.
 • Dev projede çalışmalar aralıksız sürüyorDev projede çalışmalar aralıksız sürüyor
  Güncel Haber
  GAZİANTEP’in 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan 'Düzbağ Projesi'nde çalışmaların yüzde 55’lik kısmının tamamlandığı, diğer çalışmaların ise devam ettiği açıklandı.
 • Erdoğan: '24 Haziran'da şahlanacağız'Erdoğan: '24 Haziran'da şahlanacağız'
  Güncel Haber
  AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Düztepe bölgedeki esnafı ziyaret etti, 24 Haziran'da hem Türkiye'nin hem de Gaziantep’in şahlanacağını söyledi.
 • Arı gibi çalışıyorArı gibi çalışıyor
  Güncel Haber
  Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Gaziantep Milletvekili adayı Bayram Yılmazkaya, Nizip’in Barak köylerini ziyaret etti. İl Başkanı Hayri Sucu ve il yöneticileriyle birlikte köyleri ziyaret eden CHP Gaziantep Milletvekili adayı Bayram Yılmazkaya, çiftçilerle ve vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği Yılmazkaya, köy kahvesinde vatandaşlara CHP’nin seçim vaatlerini anlattılar.
 • Şahin'e sevgi seliŞahin'e sevgi seli
  Güncel Haber
  24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, sahada en çok gözüken isimler milletvekili adayları ancak belkide adaylardan daha fazla yorulan ve sahada adım atmadık yer bırakmayan bir isim daha var. O da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin… Şahin sanki kendisi adaymışçasına, sahada her gün milletvekilleriyle, kapı kapı dolaşarak, partisinin başarısı için çalışıyor. Ak Parti’nin alacağı sonuçta, Fatma Şahin faktörünün bir hayli etkili olacağı konuşuluyor.
 • Hizmet bizimle mümkünHizmet bizimle mümkün
  Güncel Haber
  Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, Cumhur ittifakının karşısına çıkan tüm partilerin, hiçbir proje ortaya koymadan, sadece mevcut iktidarı karalamak için yola çıktıklarını, bu partilerin halka verebilecekleri hiçbir şeyin olmadığını söyledi.
 • Gümbür gümbür geliyoruzGümbür gümbür geliyoruz
  Güncel Haber
  CHP Gaziantep 2.sıra Milletvekili Adayı İrfan Kaplan, 24 Haziran seçimlerine 13 gün kala seçim mahalle mahalle, sokak sokak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Halkın bu seçimde CHP’den çok şeyler beklediğinin altını çizen Kaplan, “Biz bütün yüreğimizle inanıyoruz ki bu seçimin kazananı milletimiz. Bu seçimin kazananı CHP. Bu seçimin kazananı Gaziantep olacak. Gümbür gümbür geliyoruz” dedi.
 • 'Bu millet 24 Haziran'da moralini bozar''Bu millet 24 Haziran'da moralini bozar'
  Güncel Haber
  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘Sadece askere moral lazım değil, benim de morale ihtiyacım var’ sözüne sert tepki gösterdi. Bakan Gül, milletin 24 Haziran'da İnce’nin moralini bozacağını söyledi.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler