Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

GAZİANTEP Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB Genel Kurulunda TOBB Ticaret Odaları Konseyi’ne seçilme başarısı gösterdi.

2018-05-16 - 08:48 tarihinde eklendi.

Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçildi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda en fazla üyeye sahip olan Ticaret Odaları Konseyi üyeliğine seçildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurulda Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB bünyesindeki en önemli konseylerden biri olan Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi.

Ticaret Odaları Konseyi, bağlı Ticaret Odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak; iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım’ın Konsey üyeliğine seçilmesiyle birlikte, Gaziantep'in başkentteki iktisadi lobisinin oluşturulmasında önemli bir adım daha atılmış oldu.

Ticaret Odalarının Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olduğunu belirten ve Ticaret Odaları Konseyi'nin TOBB'da en fazla üyesi olan konsey olduğunu belirten Yıldırım, “Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olan ticaret odalarımız bu konseyde temsil ediliyor" dedi.

GTO Başkanı Yıldırım, Ticaret Odaları Konseyi'ne seçilmesi dolayısıyla mutlu olduğunu da belirterek, "Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Gerek illerin gerekse bütün Ticaret Odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, kentimizin ve Odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ticaret Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Bu süreçte bizlerin hep yanında yer alan, bize hep destek veren ve yeniden TOBB başkanı seçilen Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na, Sanayi Odamıza ve Ticaret Borsamıza teşekkür ederim. Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün kanuni temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Bu makale 264 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Bayram coşkusu yüreklerimizi sardıBayram coşkusu yüreklerimizi sardı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bizi biz yapan önemli değerlerden olan bayramların getirdiği maneviyatın muhafazasının, geleceğe dair en büyük güvencesi olduğunu bildirdi.
 • Gaziantep polisi hırsızlara göz açtırmıyorGaziantep polisi hırsızlara göz açtırmıyor
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'te polis tarafından düzenlenen 2 ayrı hırsızlık operasyonunda 3 şüpheli gözaltına alındı.
 • Bayramlar, insanlar arasındaki hoşgörüyü artıran manevi bir değere sahiptirBayramlar, insanlar arasındaki hoşgörüyü artıran manevi bir değere sahiptir
  Güncel Haber
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Ramazan Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm halkımızın bayramını kutladı.
 • Adalet Bakanı Gül: 'AK Parti’nin alternatifi yok'Adalet Bakanı Gül: 'AK Parti’nin alternatifi yok'
  Güncel Haber
  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Gaziantep’te Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan 8 Şubat Semt Parkı açılışına katıldı.
 • Bakan Gül’den KADEM’e övgüBakan Gül’den KADEM’e övgü
  Güncel Haber
  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gaziantep Temsilciliği’ni ziyaret ederek dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sahur yaptı. Seçim süreci ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından AK Parti Hükümetinin sivil toplum kuruluşlarına verdiği önemi, kadınların toplumun geleceği ve medeniyetin inşasındaki önemine dikkat çeken Bakan Gül, KADEM’in kadın, aile, gençlik, milli irade ile ilgili çalışma ve eğitimlerinin takdire şayan olduklarını ifade etti.
 • Güzel projelere imza atacağızGüzel projelere imza atacağız
  Güncel Haber
  Gaziantep’te altyapı ve suyu yöneten GASKİ ekibi, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret ederek, Başkan İbrahim Apa ve Yönetim Kurulu üyelerine şehirde yapılan altyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ve ekibine ziyaretinden dolayı teşekkür eden GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, “Sektörümüz ve şehrimiz yararına olan faydalı çalışmaları birlikte yakalamak istiyoruz. Bu doğrultuda GASKİ olsun, diğer altyapı kuruluşları olsun zaman zaman bir araya geliyoruz. Kalitenin artması adına bundan sonra da birlikte güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
 • Çiftçiye zarar verdi!Çiftçiye zarar verdi!
  Güncel Haber
  CHP Gaziantep 2. Sıra Milletvekili Adayı İrfan Kaplan, çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Kaplan, fikir alışverişinde bulundu. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kapanmış olmasının, Gaziantep çiftçilerinde yarattığı tahribat hakkında bilgi alan Kaplan, “Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kapatılmasının çiftçiye büyük zarar verdi” dedi.
 • Kökten çözeceğizKökten çözeceğiz
  Güncel Haber
  İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Gaziantep’in canını yakan Suriyeli meselesini İYİ Parti iktidarında kökten çözeceklerini söyledi. Tuğsuz, “Suriyelileri güvenli bir şekilde ülkelerine göndereceğiz” dedi.
 • Gaziantep'te bayram hazırlıkları tamamGaziantep'te bayram hazırlıkları tamam
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda tüm birimlerinde gerekli önlemleri aldı, vatandaşların rahat, huzurlu ve güven içerisinde bayram tatilini geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.
 • Türkiye üçüncüsü oldukTürkiye üçüncüsü olduk
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçı firması arasında Gaziantep’ten 68 firmanın yer aldığını ve Gaziantep’in bu sonuçla en fazla ihracatçıya sahip 3’üncü il olma başarısını gösterdiğini söyledi.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler