Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık

GAZİANTEP Ticaret Borsası (GTB) Delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 74'üncü Genel Kuruluna katıldı.

2018-05-16 - 08:32 tarihinde eklendi.

Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık

Ankara'da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Genel Kurula, 365 Oda ve Borsanın delegeleri katıldı. Genel Kurulun açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurt dışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında, artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye'nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik" dedi.

TOBB Genel Kuruluna; Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis Başkan Yardımcıları Karaca Türkmen ve Enver Çokay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Meclis Üyeleri Orhan Çetin, Ahmet Ulu, Bilal Tabur, Mevlüt Polat, Mehmet İşbilir ve Genel Sekreter Özgür Bayram katıldı.

 

Bu makale 200 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • CHP iktidarında ülkeye Adalet gelecek...CHP iktidarında ülkeye Adalet gelecek...
  Güncel Haber
  Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Gaziantep 2. Sıra Milletvekili Adayı İrfan Kaplan, Milletvekili Adayları ve parti yöneticileriyle birlikte Gaziantep Barosu’nu ziyaret etti. Kendisinin eczacı olduğunu ancak ailesinde birçok avukat olduğunu söyleyen Kaplan, “O yüzden mesleğinizin sorunlarına ve yaşadığınız sıkıntılara uzak değilim. 24 Haziran’dan sonra mecliste sesiniz olacağım, sorunlarınızın çözümü için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim.”
 • Rekor kırarızRekor kırarız
  Güncel Haber
  Ak Parti Gaziantep Milletvekili adayı Mehmet Sait Kirazoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Önceki gün Nizip merkezde ve köylerde saha gezilerine katılan Kirazoğlu “Yorulmak yok. Bu dava adım atmadık yer, bırakmamaya kararlıyız” diye konuşurken, Gaziantep’in alacağı yüksek oy oranıyla, Türkiye’de en fazla oy oranına sahip iller arasında yer alacaklarına inandığını söyledi.
 • Freni boşalan midibüs, önüne geleni sürüklediFreni boşalan midibüs, önüne geleni sürükledi
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'te freni boşalan servis midibüsü, kırmızı ışıkta bekleyen otomobil ile motosikleti altına alıp metrelerce sürükledikten sonra direğe çarparak durdu. Kazada 4 kişi yaralandı.
 • Gaziantep'te kaçakçılığa geçit yok!Gaziantep'te kaçakçılığa geçit yok!
  Güncel Haber
  Gaziantep’te kaçak malzemeler satan 10 iş yerine yapılan eş zamanlı baskında 3 bin 257 adet cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.
 • 4 yaşındaki çocuğun...4 yaşındaki çocuğun...
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'in Nizip ilçesinde işitme engelli Reşit Polat'ın (4) kulağındaki işitme cihazı çalındı. Emine Polat, pahalı olduğu için cihazı alamadıklarını belirterek, yardım istedi.
 • Şahinbey Belediyesi'nden trafiği rahatlatan dev projeŞahinbey Belediyesi'nden trafiği rahatlatan dev proje
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehrin trafiğini rahatlatacak olan Düztepe-Akkent Mahallesi arasındaki 6 şeritli yolun açılışını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gerçekleştirdi.
 • Suriyeli göçü BM'deki üst düzey toplantıda ele alındıSuriyeli göçü BM'deki üst düzey toplantıda ele alındı
  Güncel Haber
  Türkiye’ye, özelde ise Gaziantep’e Suriyeli göçünün belediye hizmetleri ve iş hayatındaki etkilerine yönelik çalışmaları, BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) New York’taki yıllık icra kurulunda ele alındı.
 • Elektrik akımına kapılan çocuk korkuttuElektrik akımına kapılan çocuk korkuttu
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'in Nurdağı ilçesinde, oynadığı parkta açıkta bulunan kabloya dokunmasıyla elektrik çarpan Halil Aydın (10) yaralandı.
 • Temelini Bakan Arslan atacakTemelini Bakan Arslan atacak
  Güncel Haber
  Gaziantep Havalimanı'nın yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli terminal binasının temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katılacağı törenle 10 Haziran'da atılacak.
 • 'Dış Ticaret Akademisi Projesi' başarıyla devam ediyor'Dış Ticaret Akademisi Projesi' başarıyla devam ediyor
  Güncel Haber
  Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) tarafından, Gaziantep sanayisinin en önemli ihtiyaçlarından olan dış ticaret elemanı ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan ve pilot uygulamalar kapsamında yer alan “Dış Ticaret Akademisi Projesi” başarıyla devam ediyor.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler