Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık

GAZİANTEP Ticaret Borsası (GTB) Delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 74'üncü Genel Kuruluna katıldı.

2018-05-16 - 08:32 tarihinde eklendi.

Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık

Ankara'da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Genel Kurula, 365 Oda ve Borsanın delegeleri katıldı. Genel Kurulun açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurt dışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında, artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye'nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik" dedi.

TOBB Genel Kuruluna; Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis Başkan Yardımcıları Karaca Türkmen ve Enver Çokay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Meclis Üyeleri Orhan Çetin, Ahmet Ulu, Bilal Tabur, Mevlüt Polat, Mehmet İşbilir ve Genel Sekreter Özgür Bayram katıldı.

 

Bu makale 185 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Yeni hedef; 1,5 milyon turistYeni hedef; 1,5 milyon turist
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yönetiminde Gastronomi dalında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) "Yaratıcı Şehirler Ağına" girerek, mutfağıyla markalaşan, tarihi ve kültürel yapısıyla tüm Dünya’nın dikkatini çeken Gaziantep, geçen yıl başlattığı “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” kampanyayla kısa sürede başarı yakaladı, kente turist akın etti.
 • Büyükşehir öğrencilerin sağlıklı gelişimleri için 'Yaz Kampları' düzenliyorBüyükşehir öğrencilerin sağlıklı gelişimleri için 'Yaz Kampları' düzenliyor
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini iyi değerlendirmesi ve sağlıklı gelişimleri için “Yaz Kampları” düzenliyor.
 • Sanibey Barajı ve HES çalışanları iftarda buluştuSanibey Barajı ve HES çalışanları iftarda buluştu
  Güncel Haber
  SANKO Holding’in enerji sektöründeki şirketi Sanko Enerji yatırımlarından Adana Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) çalışanları ve aileleri, iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • Erdoğan ve Aktoğ ‘Köy Kahkesi’ pişirdilerErdoğan ve Aktoğ ‘Köy Kahkesi’ pişirdiler
  Güncel Haber
  Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve genç milletvekili adayı Muhammed Melaz Aktoğ, girdikleri bir fırında yöreye özgü ‘Köy Kahkesi’ pişirdiler. Erdoğan, yerli turistleri bayram tatili için gastronomi Kenti Gaziantep’e davet etti.
 • Mesleki dayanışmayı çok önemsiyoruzMesleki dayanışmayı çok önemsiyoruz
  Güncel Haber
  İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel sosyal dayanışma ve iftar programı üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 • MHP'den coşkulu açılışMHP'den coşkulu açılış
  Güncel Haber
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep ikinci sıra milletvekili adayı Av. Sermet Atay'ın seçim koordinasyon merkezi açıldı.
 • Yeterli değil!Yeterli değil!
  Güncel Haber
  Gaziantep Havalimanı’nın yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli terminal binasının temeli ve apron yapımı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı törenle atıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Gaziantep 10 milyon yolcu kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin sanayide nasıl lokomotifiyse ulaşımda, transit geçişte, kargoda da yine yıldızı olmaya devam edecek. Gaziantepimiz 600 milyon dolarlık ihracattan bugün 7 milyar dolarlık bir ihracata geldi. 16 yılda Türkiye büyüdü gelişti, Gaziantep büyüdü kalkındı gelişti ama yeterli değil daha da fazla büyümek istiyoruz. Gaziantep uçuşa geçti. Türkiye uçuşa geçti. Yeterli değil” dedi.
 • Gaziantepspor'da sıcak gelişmeGaziantepspor'da sıcak gelişme
  Güncel Haber
  Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan açıklamada Almanya' dan gelecek olan bağımsız denetim şirketinin denetim yapacağı belirtildi.
 • Kavşakta çarpıştılarKavşakta çarpıştılar
  Güncel Haber
  Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kavşakta geçiş hakkının ihlali sonucu meydana gelen kazada 2'si ağır 4 kişi yaralandı.
 • Şahinbey’de kongre merkezi yapımına tam notŞahinbey’de kongre merkezi yapımına tam not
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Akkent Mahallesi'ne yapılan Şahinbey Kongre Merkezi’nin inşaat çalışmalarını AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ile birlikte inceledi.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - Sonraki Sayfa » Toplam 2102 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler