Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icat edilmesinin tüm dinleri etkilediğini belirterek, "Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir" dedi.

2018-04-14 - 07:43 tarihinde eklendi.

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Günümüz Türkiye'sinde İslam ve Müslümanlık' konulu toplantıya; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Diyanet İşleri 16'ncı Dönem Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Eski Başkanı Ahmet Ertürk, Moderatör Şehmus Demir ve öğrenciler katıldı.
 
Toplantı Kuran tilaveti ile başladı. Ardından konuşan Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icadının dinleri de etkilediğini ifade ederek, "Gençlere karşı ilahiyatçılar olarak mahcubiyetimizi dile getirmek istiyorum. Onların dünyalarına giremedik. Bunları anlatmak için birçok ülkede Müslüman topluluklarla bir araya geldik. Dini boyutta son yıllarda çok önemli bir boyuta girdik. Dini bilgi konusunda matbaanın icadı tüm dinleri etkilemiştir. Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir. Çünkü kiliselerin üzerine aldığı bütün otorite kitaplar basılıp her eve girince doğru söylemek niteliği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

Bu makale 234 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Vatandaş İyi Parti'ye sıcak bakıyorVatandaş İyi Parti'ye sıcak bakıyor
  Güncel Haber
  İyi Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Dr. Murat Mıhçıoğlu halkın arasında. Kılıçoğlu semt pazarında esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen ve sohbet eden Mıhçıoğlu, yoğun ilgiyle karşılandı. Semt Pazarı ziyaretlerinde insanların kıt kanaat geçinecek kadar alış veriş yapmak zorunda kaldıklarını söyleyen Mıhçıoğlu; “Pazar yeri sohbetlerinde en çok karşılaştığımız şey; insanların sebze, meyve alırken ekonomik yetersizlik yaşıyor olması. Konuştuğumuz insanlar ise; bu dönemde bu sistemin değişmesi için İyi Parti’nin bir ışık olduğunu ve İyi Parti’ye sıcak baktıklarını ifade ettiler.” dedi.
 • GSO’ya hayırlı olsun ziyaretleriGSO’ya hayırlı olsun ziyaretleri
  Güncel Haber
  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan ile Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Uzun, Müdür Yardımcıları Ahmet Par ve Mehmet Yıldız, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • Diyanet 2018 fitre miktarı ne kadar fitre kimlere verilir?Diyanet 2018 fitre miktarı ne kadar fitre kimlere verilir?
  Güncel Haber
  2018 yılı fitre miktarı belirlendi. Diyanetin belirlediği fitre ücreti 2018 yılı için 19 lira oldu. Oruç fidyesi de her gün için bu rakam üzerinden hesaplanıp verilecek. Peki fitre kimlere verilir kimlere verilmez, aile üyelerine fitre verilebilir mi? İşte ramazan fitresine ilişkin bilgiler;
 • 'Ramazan ayı barış ve huzur ayıdır''Ramazan ayı barış ve huzur ayıdır'
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediyesi tarafından Şehreküstü Konaklarında düzenlenen iftar yemeğine binlerce vatandaş katıldı.
 • Belediyecilik sahada yapılıyorBelediyecilik sahada yapılıyor
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte Şahinbey İlçesinde yapılan çalışmaları yerinde gezerek istişarede bulundular.
 • Kursiyerlerimize düzenli bir gelir elde etmenin yolunu açıyoruzKursiyerlerimize düzenli bir gelir elde etmenin yolunu açıyoruz
  Güncel Haber
  Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Kaplan, başkan yardımcıları Hüseyin Ulutaş ve Murat Çolak ile birlikte, Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’ni (GSO-MEM) ziyaret etti.
 • İsrail Türkiye'ye karşı harekete geçti!İsrail Türkiye'ye karşı harekete geçti!
  Güncel Haber
  Türkiye ve İsrail arasındaki Gazze'deki yaptığı katliam sonra yaşanan diplomatik kriz büyüyor. İsrail Türkiye'ye karşı harekete geçti. Türkiye ile İsrail arasında yaşanan Kudüs geriliminden sonra İsrail Turizm Bakanı Yariv Levin, vatandaşlarına 'Türkiye'ye gitmeme' çağrısında bulundu.
 • Bakan Fakıbaba'dan baklavacılara öneri var!Bakan Fakıbaba'dan baklavacılara öneri var!
  Güncel Haber
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Gaziantep'te son günlerde gündeme olan Antep Fıstığı fiyatının artmasıyla ilgili olarak baklavacılara 'Fıstıklı Baklava yerine Fındıklı Baklava' yapın önerisinde bulundu.
 • Fakıbaba: 'Şahin gibi başkanların olmasıyla Türkiye atağa geçiyor'Fakıbaba: 'Şahin gibi başkanların olmasıyla Türkiye atağa geçiyor'
  Güncel Haber
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Fakıbaba, “Türkiye’de böyle başkanların olmasıyla yerelde müthiş bir atağa geçildiğini gösteriyor” dedi.
 • 19 Mayıs Türk milleti için bir dönüm noktasıdır19 Mayıs Türk milleti için bir dönüm noktasıdır
  Güncel Haber
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - Sonraki Sayfa » Toplam 2071 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler