Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icat edilmesinin tüm dinleri etkilediğini belirterek, "Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir" dedi.

2018-04-14 - 07:43 tarihinde eklendi.

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Günümüz Türkiye'sinde İslam ve Müslümanlık' konulu toplantıya; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Diyanet İşleri 16'ncı Dönem Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Eski Başkanı Ahmet Ertürk, Moderatör Şehmus Demir ve öğrenciler katıldı.
 
Toplantı Kuran tilaveti ile başladı. Ardından konuşan Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icadının dinleri de etkilediğini ifade ederek, "Gençlere karşı ilahiyatçılar olarak mahcubiyetimizi dile getirmek istiyorum. Onların dünyalarına giremedik. Bunları anlatmak için birçok ülkede Müslüman topluluklarla bir araya geldik. Dini boyutta son yıllarda çok önemli bir boyuta girdik. Dini bilgi konusunda matbaanın icadı tüm dinleri etkilemiştir. Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir. Çünkü kiliselerin üzerine aldığı bütün otorite kitaplar basılıp her eve girince doğru söylemek niteliği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

Bu makale 235 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • TSK'da FETÖ operasyonu!TSK'da FETÖ operasyonu!
  Güncel Haber
  FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına yönelik soruşturmada, 211'i muvazzaf 300 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 300 şüpheliden 150'si gözaltına alındı.
 • GKV’li öğrenciler Anadolu’yu mercek altına almaya devam ediyorGKV’li öğrenciler Anadolu’yu mercek altına almaya devam ediyor
  Güncel Haber
  Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Anadolu’yu mercek altına alarak düzenlediği kültür gezileriyle Anadolu’nun tarihi ve doğal değerlerini keşfetmeyi sürdürüyor.
 • Polisgücü’nden Konya’da gol yağmuruPolisgücü’nden Konya’da gol yağmuru
  Güncel Haber
  Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Konya Saraçoğlu Hokey Sahası'nda düzenlenen Kadınlar-Erkekler Açık Alan Hokeyi Süper Lig 2. Etap maçlarında Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek hokey takımları rakip kaleleri adeta gol yağmuruna tutuyor.
 • 18 yaşından küçüklere yasaklandı!18 yaşından küçüklere yasaklandı!
  Güncel Haber
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dördüncüsü Gaziantep’te düzenlenen "Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı"na katıldı. Gaziantep’te bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Soylu, seçim tedbirleri kapsamında 18 yaşından küçük çocukların, bu seçimde afiş, broşür ve propaganda malzemesi dağıtmayacaklarını bildirdi.
 • Kutnu bir sevdadırKutnu bir sevdadır
  Güncel Haber
  Gaziantep’in geleneksel kumaşı kutnu, yapılan titiz çalışmalar sonucu, günümüze uyarlanıyor. Tasarımcı Şule Aydemir tarafından inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile özüne sadık kalınarak geliştirilen kutnu, birçok farklı ürün gruplarında kullanılabilir hale getirildi.
 • Atık elektroniğe E-MÖP panzehiriAtık elektroniğe E-MÖP panzehiri
  Güncel Haber
  Gaziantep Şehitkamil Belediyesi çevre kirliliğine neden olabilecek elektronik eşya atıklarını toplayarak geri dönüşüme kazandırmak için E-MÖP projesini başlattı.
 • Kadın kursiyerlerden profesyonel sergiKadın kursiyerlerden profesyonel sergi
  Güncel Haber
  Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı ürünlerden oluşan el sanatları, giyim, nakış ve resimlerden oluşan karma sergi Gaziantep Yardım Vakfı hizmet binasında düzenlenen törenle açıldı.
 • Büyükşehir, Yesemek heykel atölyesi gençlik kampı düzenlendiBüyükşehir, Yesemek heykel atölyesi gençlik kampı düzenlendi
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Büro (KUDEB) Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi UNESCO çalışmaları kapsamında Yesemek Köyü'nde, Gaziantep Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji bölümü öğrencilerinin katılımıyla bu yıl ilk kez Yesemek Heykel Atölyesi Gençlik Kampı düzenlendi.
 • Gaziantep'te araç yangınıGaziantep'te araç yangını
  Güncel Haber
  Gaziantep'in Araban ilçesinde seyir halindeyken yangın çıkan kamyonet kullanılamaz hale geldi.
 • Soylu, Gaziantep'e geliyorSoylu, Gaziantep'e geliyor
  Güncel Haber
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Başkanlığında Gaziantep'te yapılacak olan seçim güvenliği bölge toplantısına bölge illerinden gelecek 10 ilin Valileri, Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanları katılacak.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - Sonraki Sayfa » Toplam 2071 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler