Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icat edilmesinin tüm dinleri etkilediğini belirterek, "Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir" dedi.

2018-04-14 - 07:43 tarihinde eklendi.

'Matbaanın icadı Hristiyanlığı alt üst etti'

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Günümüz Türkiye'sinde İslam ve Müslümanlık' konulu toplantıya; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Diyanet İşleri 16'ncı Dönem Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Eski Başkanı Ahmet Ertürk, Moderatör Şehmus Demir ve öğrenciler katıldı.
 
Toplantı Kuran tilaveti ile başladı. Ardından konuşan Diyanet İşleri 17'nci Dönem Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, matbaanın icadının dinleri de etkilediğini ifade ederek, "Gençlere karşı ilahiyatçılar olarak mahcubiyetimizi dile getirmek istiyorum. Onların dünyalarına giremedik. Bunları anlatmak için birçok ülkede Müslüman topluluklarla bir araya geldik. Dini boyutta son yıllarda çok önemli bir boyuta girdik. Dini bilgi konusunda matbaanın icadı tüm dinleri etkilemiştir. Bu icat Hristiyanlığı hallaç pamuğu gibi alt üst etmiştir. Çünkü kiliselerin üzerine aldığı bütün otorite kitaplar basılıp her eve girince doğru söylemek niteliği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

Bu makale 233 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • 'Milletlerin en önemli yatırımı gençleridir''Milletlerin en önemli yatırımı gençleridir'
  Güncel Haber
  NİZİP Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, milletlerin geleceğe umutla bakabilmesinin gençlerine yatırımla mümkün olduğunu söyledi.
 • Kileci: 'Elimizdeki gençlerin kıymetini bilirsek kazanırız'Kileci: 'Elimizdeki gençlerin kıymetini bilirsek kazanırız'
  Güncel Haber
  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci Türkiye’nin önemli bir genç nüfusa sahip olduğunu, bu nüfusun iyi yetiştirilmesi halinde Türkiye’nin gelecek hedeflerini çok daha kolay ulaşacağını belirtti.
 • Altunkaya, TİM'deki görevine yeniden seçildiAltunkaya, TİM'deki görevine yeniden seçildi
  Güncel Haber
  GÜNEYDOĞU Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Başkanı Mahsum Altunkaya, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.
 • '19 Mayıs ruhu yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir''19 Mayıs ruhu yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir'
  Güncel Haber
  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, "19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bu önemli günün 99. yıldönümünü coşku ve kıvançla kutluyoruz" dedi.
 • Tek sorun sicilTek sorun sicil
  Güncel Haber
  Gaziantep Esnaf Kefaret Kooperatifleri 12. Bölge Başkanı Ömer Yılmaz 2018 yılının ilk 5 ayında bin 500 esnafa 250 milyon kredi desteği sağladıklarını söyledi. Esnafın talebini karşılayacak kadar finanslarının olduğunu belirten Yılmaz, “Kredi talebinde bulunan her esnafımız yararlanabiliyor. Sadece ödemelerinde, çekinde, senedinde, bankalarda, sicilde sıkıntı olursa onay veremiyoruz” dedi.
 • Eşini 28 yerinden bıçaklamıştıEşini 28 yerinden bıçaklamıştı
  Güncel Haber
  Eşini 28 yerinden bıçaklayıp öldüren ardından da 5’inci kattan aşağı atarak intihar ettiğini belirten Abdulhakim Taşdelen'in karar duruşması sonrası olaylar çıktı.
 • GTO'dan Gaziantep milletvekillerine ziyaret ettiGTO'dan Gaziantep milletvekillerine ziyaret etti
  Güncel Haber
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Başkanlık Divanı Gaziantep milletvekillerini ziyaret etti.
 • Mehmet Şimşek 24 Haziran sonrasını işaret ettiMehmet Şimşek 24 Haziran sonrasını işaret etti
  Güncel Haber
  Başbakan Yardımcısı Şimşek, seçimlerden sonra piyasaların normalleşeceğini söyledi.
 • FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına operasyonFETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına operasyon
  Güncel Haber
  Samsun merkezli 9 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün mahrem sorumluları ile ankesörlü telefon aracılığıyla irtibat kurdukları gerekçesiyle gözaltına alınan 1'i albay 3 rütbeli asker çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.
 • Evlilik Okulu’ndan 71 çift daha sertifikalarını aldıEvlilik Okulu’ndan 71 çift daha sertifikalarını aldı
  Güncel Haber
  Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 71 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

AS-MU Petrol

Ulusal Video
« Önceki Sayfa - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - Sonraki Sayfa » Toplam 2071 Sayfa
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler