Alış Satış
Dolar : 5.3105 5.3317
Euro : 6.0344 6.0586
Sterlin : 6.8846 6.9357

GGC rol model oldu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Hayri Özkeçeci, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri yeniden başkan seçilen Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yeni yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette her iki başkan Ay ve yönetimine başarı dilerken gündeme dair konularla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

2018-10-13 - 07:51 tarihinde eklendi.

GGC rol model oldu

CEMİYETİN ÇITASINI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl içerisinde güzel projelere imza atacaklarını ifade eden Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, “15 Eylül’de kongremizi yaptık. Tüm gazetelerimizden, televizyonlarımızdan güçlü, dinamik bir yapıyla yönetim listesini oluşturduk. Geçen yılda güzel projelerimiz vardı.  Bu yıl cemiyetin çıtasını daha da yükselteceğiz. Toplu konut projesi yine bizim dönemimizde gerçekleşti. Basın ödül gecemiz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da devam edecek. Gecemiz Türkiye’de rol model oldu. Cemiyetimiz 1969 yılında kuruldu. Seneye 50 yılını kutlayıp onur gecesiyle taçlandıracağız. İnşallah şehrimize faydalı güzel projelere imza atacağız. Çok güzel projelerimiz var. Sizin de çok büyük desteğiniz oldu. Sizlerle uyum içerinde çalıştık. Bu uyumlu çalışmaların bundan sonra da devam etmesini umuyoruz. Meslektaşlarımın huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

SESİMİZ DAHA GÜÇLÜ ÇIKSIN DİYE MÜCADELE VERDİK

Her fırsatta yerel basının yaşadığını zorlukları dile getiren Başkan İbrahim Ay bu zorlu sürecin birlik ve beraberlikle atlatılabileceğini vurguladı. Ay, “Ülkemizde ekonomik anlamada sıkıntılar var.  Bundan en çok nasibini de alan yerel basın. Gazetelerimiz, televizyonlarımız, radyolarımız çok zor durumda. Gazetelerimizin tüketimi kağıt, kalıp, boya. Hepsi ithal, dövize endeksli. Dövizin artışından dolayı gerçekten çok zor durumdayız.  Bugün televizyonun uydu kirası 22 bin dolar. Bir gazetenin tek geliri aboneden ziyade resmi ilandır. 5 yıl önceye bakıyoruz,  aylık 20 bin lira resmi ilan geliyordu. Şimdiye dönüp bakıyoruz 5 yıl geçmiş, kullandığımız tüm malzemelere yüzde yüz zam geldi ama resmi ilan geliri 12 bin liraya düşmüş. Yani 8 bin lira bir kaybımız var.  Başarılı olursak eğer güç birliği yapalım istiyoruz. Gazeteleri birleştirelim. 20 ses olacağımıza 3 ses olalım. Sesimiz daha güçlü çıksın diye mücadele verdik. Tabi başarılı olur muyuz olamaz mıyız onu zaman gösterecek. Biz bunu dernekler arasın da yaptık. Cemiyetimiz en eski abi görevi gören bir yer. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yardım alan cemiyet burası. Benden önce de burasıydı şimdi de burası. 220 tane üyemiz var. 130 tane Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na ait sarı basın kartına sahip üyemiz mevcut. Benim olup olmamam önemli değil. Burayı ortak akılla yönetelim. Bölünmeye parçalanmaya gerek yok.  Biz bunu anlattık. Bazı arkadaşlarımız sorun çıkardı.  Saygı duyuyoruz ” şeklinde konuştu.

HER KURUMDA AYRIŞMALAR FARKLI DÜŞÜNCELER OLABİLİR

Her kurumda farklı düşüncelerin olduğunu ifade eden AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Öncelikle yeni dönem hayırlara vesile olsun. Basın camiası, gazeteciler cemiyeti bizim toplumumuzun önemli kurullarından birisi. Bu noktada iyi yönetilmesi gerekir. Son dönemlerde birlik ve beraberlik adına İbrahim Ay da bu işi çok güzel yapıyor. Her kurumda ayrışmalar farklı düşünceler olabilir bunlar bizim renklerimizdir, bunlar bizim güzelliklerimizdir ama siz kimseyi araştırmadan tüm arkadaşlarımızı kucaklayacak şekilde bu süreci devam ettireceğinizi düşünüyorum” dedi.

MİLLET OLARAK ÇOK BADİRE ATLATTIK

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, yaşanan ekonomik sıkıntıya değindi. Bu zorlu süreci millet olarak birlik ve beraberlikle atlatılacağını ifade eden AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Geçen hafta biz de genel merkezde cumhurbaşkanımızın da katılımıyla Türkiye’deki ilçe başkanları olarak buluştuk. Çok güzel verimli bir toplantıydı. Ama bu toplantıda görüştüğümüz en önemli hususlardan birisi şuydu;  Türkiye ekonomik bir saldırı altında özellikle 2013 yılında periyodik olarak gezi olaylarıyla başlayan sonraki süreçte Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen güçler, Türkiye’nin önünü kesmek için belli periyotlarla saldırı girişiminde bulunuyorlar. 13 Ağustos 2018’de döviz en yüksek rakamlara çıktı. Çok ciddi dalgalanmalar gösterdi. Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en fazla rekor seviyede bir para çıkışı gerçekleşti. Bu da şunu gösteriyor ki bunların hepsi bir saldırıdır ama biz bir ve beraber olursak başarırız. Sizlerde gazetelerinizi basarken zorluk yaşıyorsunuz. Bunun bedelleri var sizlere de yansıyor.  Ama inşallah sabredersek bu süreçlerin hepsini aşacağız. Çünkü biz millet olarak çok badire atlattık.  İnşallah bu badireleri de atlatacağız. Yeni dönem tekrar hayırlara vesile olsun.”

HİZMET ETMEYE YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ

AK Parti’nin kurumsal ve sistematik bir düzen içerisinde çalıştığını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Parti içerisinde belirli sistem dâhilinde, seni devamlı bisikletin pedalı çevirmeye zorlayan bir yapı var. Ya bu kurala uyacaksın ya da burada barınamazsın. Biz de barınmanın ötesinde eğer size bir görev verilmişse bunu en iyi şekilde layıkıyla yapıp ondan sonraki süreçte olur olmaz mesele değil ama seni buraya getiren anlayış sana güvenen vatandaşa hizmet etmek adına bu sınırlı zaman dilimi içinde maksimum hizmet üretmeye yönelik çalışıyoruz. İmkân dâhilinde en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz. Fakat yapılan işlerde de herkesi memnun etmek mümkün değil. Aldığımız kararlar birini mutlu ederken diğerini mutsuz ediyor” dedi.

Yeniden başkan seçilen İbrahim Ay ve ekibini tebrik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, başarılarının devamını diledi. Konuşmaların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz,  Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yeni yönetime Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bulunduğu bir tablo hediye etti.

Bu makale 593 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Nurdağ'ı Kavak'a sahip çıktıNurdağ'ı Kavak'a sahip çıktı
  Güncel Haber
  Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı Ökkeş Kavak, hakkında sahte imza ile düzenleyen sözde tutanak, isimleri geçen partililerin yeni bir tutanakla olayı yalanması üzerine deşifre oldu. Kavak, olayın tamamen komplo olduğunu ve amacın partiyi yıpratmak olduğunu belirterek. ‘Bu algı yöntemi bizi sandıkta yenemeyeceğini iyi bilen kesimlerin oyunudur. ’’dedi.
 • Yılmazkaya yalnız bırakmadıYılmazkaya yalnız bırakmadı
  Güncel Haber
  Yılbaşı gecesi dur ihtarına uymadığı için araçla kaçarken polis memurunun silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden lise öğrencisi Ekrem Görkem Karakan’ın duruşmasına devam edildi. Davayı gözlemci olarak izleyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya dava sonrasında yaptığı açıklamada, burada bir milletvekili olarak değil bir baba olarak geldiğini ve ailenin acısını paylaştığını söyledi.
 • Huzurun başkenti!Huzurun başkenti!
  Güncel Haber
  Türkiye’nin 6. büyük kenti olan ve 500 bin kadar Suriyeliyi misafir eden Gaziantep, en huzurlu kentlerin başında geliyor. Geçtiğimiz yıl ülke genelinde asayiş olayları yüzde 4 oranında artarken, Gaziantep’te yüzde 1,5 oranında azalma oldu.
 • Sürpriz adaylar çıkabilir!Sürpriz adaylar çıkabilir!
  Güncel Haber
  CHP’nin yeni İl Başkanı Melih Meriç, seçim sürecini değerlendirdi. Millet İttifakı olarak büyükşehir belediye başkan adayı ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade eden Melih Meriç, “Adaylık konusunda iki partide de bir sıkıntı yok. Birkaç güne kadar her şey netleşir” dedi.
 • Vali Davut Gül; “Çocuklarımızın hobisi olsun istiyoruz”Vali Davut Gül; “Çocuklarımızın hobisi olsun istiyoruz”
  Güncel Haber
  Gaziantep Valisi Davut Gül, ziyaretleri kapsamında gittiği Üniversiteli Kadınlar Derneği’nde çocukların hobisi olmadığını ifade ederek bu doğrultuda okullarda çalışmalar başlatıldığını kaydetti.
 • Şehitkamil'de bin 387 kilometre yol yapıldıŞehitkamil'de bin 387 kilometre yol yapıldı
  Güncel Haber
  Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ulaşımı kolaylaştırmak için bin 387 kilometre yol yaptıklarını belirtti.
 • MHP’den Gaziantep’teki ittifaka tam destekMHP’den Gaziantep’teki ittifaka tam destek
  Güncel Haber
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanlığı ‘Yerel Seçim’ konusuyla genişletilmiş İl Divan Toplantısı düzenledi. Toplantıya MHP Gaziantep milletvekilleri de katıldı.
 • Ucuz ve Sağlıksız kömürler can kayıplarını arttırıyor!Ucuz ve Sağlıksız kömürler can kayıplarını arttırıyor!
  Güncel Haber
  Gaziantep Milletvekili İrfan KAPLAN, soba zehirlenmelerini ve ölümlerini meclise taşıdı. Kaplan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in cevaplandırması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde son zamanlarda karbonmonoksit gazı zehirlenmesiyle hayatını kaybeden vatandaşlara dikkat çekti.
 • MÜSİAD’dan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaretMÜSİAD’dan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret
  Güncel Haber
  Güven tazeleyen MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, yeni yönetim kurulu ile birlikte Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ı ziyaret etti.
 • FET֒nün ‘eyalet imamı’ Gaziantep’te yakalandıFET֒nün ‘eyalet imamı’ Gaziantep’te yakalandı
  Güncel Haber
  Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalarda, örgütün sözde 'Bayrampaşa Eyalet İmamı', Gaziantep’te bir hücre evine düzenlenen operasyonla yakalandı. Örgüt üyesi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler